Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

27
Kvě

Tim Ferris – rozhovor

timTim Ferris je americký podnikatel, autor knižních bestsellerů, úspěšný blogger a mnoho dalšího. u nás v České republice se převážně zviditelnil přeloženou knihou 4-hour work week. K jeho knižním bestsellerům patří zmíněný 4-hour work week, 4-hour body a momentálně nejnovější dílo 4-hour chef. Krom toho je angel investor a na svým kontě má desítky rozjetých podnikání.

Bez jaké aplikace, software, nástroje nemůžeš žít?
Evernote pro všechny dokumenty, ukládám tam internetové stránky pro offline čtení, zálohuji tam papírové dokumenty z domu, zaznamenávám si tak etikety z vína.

The AeroPress stvořena od Stanfordských inženýrů z Aerobie, je to nejjednodušší cesta, jak získat nejjednodušší šálek kávy.  Stačí 12g kávy a 200g vody při 173-180 ° F. Vyčistit AeroPress následně trvá doslova 2 sekundy.

Uber mně zachránil moji prdel už vícekrát, mohu se na něj spolehnout.

TaskRabbit  Tím „outsorduji“ mé drobnosti života a zachrání mně tak přibližně 10 hodin týdně.

Co tvoje pracovní místo, jak vypadá?
To závisí hodně, kde se právě nacházím. Doma střídám stůl na stojáka s klasickým stolem a křeslem Aeron poblíž mého „domácího pralesa“ Jinak rád pracuji na barových pultech v restauracích též na stojáka a to  ve všech případech.  Já používám MacBook Air se sluchátky na muziku. Občas mně pomáhá  červené víno, které většinou nastává po páté hodině odpolední.

Na snímku: Timův home office.  Citát na stole , „Riskujte a získáte přínos z toho. Učte se z chyb než se vám daná věc podaří. Je to tak jednoduché“

Co posloucháš, když právě pracuješ?
Já poslouchám Federico Aubele stanici na Pendoře, nebo tenhle playlist Tvořil jsem při něm když jsem psal 4-Hour Chef.  Shromáždil jsem 29 songů které jsem miloval, každý z jiného důvodů. Začínal jsem s Eric B. & Rakim a končil Elvisem.

Jaký je tvůj nejlepší trik na úsporu času?
Používáme RescueTime  na blokování všech stránek typu sociálních sítí a emailu na 90 – 120 minut hned ze začátku dne. Soustředím se na jednu- nebo dvě důležité body z mého todo listu.  Vyřizování emailu na gmailu většinou nechávám na později, používám The Email Game je to dvakrát rychlejší.

Jaký je tvůj oblíbený to-do list manager?
Já jsem ze staré školy. Používám lístkový notes nebo karzozeční lístky na omezení mého  to-dos seznamu. Používal jsem ho, když jsem psal velké knihy  (The 4-Hour Chef má 672 stránek po přepisu přes 250), Někdy jsem z toho bláznil. Screenshot jednoho papíru ze složky „profesionální“ Již mně bolí hlava při pohledu na něj (viz obrázek níže)

Kromě tvého mobilu a laptopu, bez jaké věci nemůžeš žít?
Můj B. Goode jednoruční nůž z Jižní Karolíny. Funguje na všechno. Model ESEE-3 je varianta, která je jednodušší na sehnání.

Co všechny ty díla a věci, které děláš líp než kdokoliv jiný? Jaké je tvé tajemství?
Říkat ne na věci. Já mám „not-to-do list“, který mně umožňuje dělat víc práce, než můj to-do list. Zadruhé piji hodně mátového čaje, nejlépe Cruz de Malta (con palo).

Umožňujeme být fit na můj maraton sedmihodinového psání od 10 ráno do 5 odpoledně při mých deadlinech. Mí stálý společníci  noc jsou filmy Casino Royale a Shawn of the Dead.

Jaká je nejlepší rada, kterou jsi kdy dostal?
Jsi průměr pěti lidí s kterými se scházíš nejčastěji.

O obrázku: Věci na Timově stole:: dárek od CIA, dárek od  Japonského mnicha a oblíbený citát.

Rozhovor přeložen z http://lifehacker.com/

1 Response

  1. Pingback : Šéfkuchařem rychle, ale ne snadno | Martinus.cz Blog

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...