Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

12
Kvě

Ticho, vize a neocortex.

Určitě jste již slyšeli o hledání tkz. „vnitřního hlasu“ někdo to může pojmenovat, intuice, inspirace, či vnitřní vedení“ Pojmenování může být nejrůznější. Jedná se o stav, kdy vnitřně cítíte, co máte dělat. Jako by jste na emocionální úrovni (ne racionální) cítili, že Vás bude bavit surfovat, že vy chce být ten  kdo hraje na tu kytaru i když jste předtím nikdy na tu kytaru nehráli  a mnoho, mnoho dalšího. Někteří lidé to mají jednodušší, už od dětství vědí, čím chtějí být „lékaři, učitelé, režiséři“. Mám ale zkušenost, že většina lidí ztratila kontakt s tímto vnitřní vedením. Popravdě ve většinové společnosti  se řízení podle vnitřního hlasu ani moc neuznává.

Alfa a omega naleznutí tohoto vnitřního vedení, či hledání nových myšlenek a odpovědí je určitě samota a ticho. Ty nejlepší myšlenky mě začínají napadat, když jdu spát a jsem sám sebou v naprostém uvolnění. Další příkladem, když se sám občas toulám krajinou.Toulání o samotě je zdroj neuvěřitelných kreativních myšlenek.Mark Dzirasa to vysvětluje, že tyhle myšlenky přichází, když je náš mozek v jiné vlnové délce než standardně během dne. Následně začnou přicházet vize, nápady, odpovědi na otázky a mnoho dalšího. Lídr na lidský mozek Jiří Vokač Čmolík poukazuje nato, že to má na vědomí nejmladší část mozku a to neocortex.

Další skvělým příkladem, že samota a ticho vede k objevení „vnitřního vedení, k objevení nových nápadů“ je následovný. Již tisíce let lidé podstupují různé cesty. Jedna z nejznámějších je cesta do santiago de compostela  ve Španělsku. Desítky tisíc poutníků se ročně vydává pěšky na poutní místa. Ticho a samota je skvělou metodou na objevení vnitřního hlasu, či inspirace.

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...