Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

03
Zář

Stanislava Mrázková podniká z pláže – rozhovor

3) Vaše touha stát se „podnikatelem z pláže“  odstartovala i díky knize Tim Ferris – 4 hodinový pracovní týden. Jak jste se k ní dostala a jaké byly vaše dojmy během čtení?

Ke knize jsem se dostala “náhodou”. Záměrně náhodou v uvozovkách, protože náhody nejsou :) Moc často si knihy bez doporučení nekupuju, ale vešla jsem do knihkupectví a měla jsem takový pocit, že bych si mohla koupit nějakou knihu a po chvíli jsem uviděla 4hodinový pracovní týden. To je název, který asi zarezonuje nějak s každým :))

Zhltla jsem ji na jeden zátah. Byla to doba, kdy jsem sice pracovala online, ale chodila jsem každý den od 8 do večera do kanceláře. Taky to byla doba, kdy jsem začínala chodit s mým současným mužem a ten dělal vše online a nechápal, proč ráno musím vstávat tak brzo a proč ty věci prostě nedělám tehdy, kdy mám na to rozpoložení. Jsem tvůrce a tvořit nejde na povel.

Postupně jsem tak nějak “rozložila” celou firmu. Všichni ve firmě (tehdy WinSignals), jsme začali pracovat v našich optimálních dobách a místech a to na ose Havířov – Brno – Frankfurt – Austrálie. A tak jsem pochopila, že potřebuju jediné – internet.

P1060910

Kontroverzní kniha od Amerického podnikatele „Tima Ferrise“ kde vysvětluje, jak si zjednodušit život díky internetu a jak celkově žít liberálnější život.

4) Neměla by být ta kniha cenzurovaná, či zakázaná? Nemáte pocit, že většina lidí co ji přečte už nebude chtít zpět do svého koloběhu a nebo se v něm začnou trápit ještě víc? :D :)

No, ta kniha celkem rozkládá systém… Po jejím přečtení jsem dostala pocit, že v tom koloběhu jet dál nemůžu. Že život je o něčem jiném. A pravda, divím se, že v našich českých končinách ještě není zakázaná. Asi se ještě nedostala k vedení země :D

Nicméně vzniká hodně firem, které jedou na principech tzv. “svobodné firmy” a umožňují svým zaměstnancům pracovat tak, aby jim to vyhovovalo. Je to ale dlouhá cesta.

Jestli se někdo po té knize začne trápit, tak je to pro něj jasný signál – je čas na změnu. Nemusíte hned podnikat na internetu, stačí jen začít dělat věci jinak. Dovedu si představit lékaře, právníky, učitele, konzultanty, účetní v plážovém režimu a moc se na to těším.

Rozhovor pokračuje na další stránce

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...