Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

15
Říj

Richard Branson – Proč ráno brzy vstávám

Četl jsem zajímavý článek v magazínu Times. Tvrdí, že obchodní svět byl zaslepen propagandou o benefitech ranního vstávání. I když rozumím, že ne každý je ranní ptáče a že každý potřebuje jiné množství spánku, aby mohl fungovat. Mám poněkud odlišnější zkušenost.

 

Fotka pochází z: https://www.facebook.com/RichardBranson

Fotka pochází z: https://www.facebook.com/RichardBranson

Já byl vždycky ranní ptáče. Ale tak stejně jako mít pozitivní nadhled, udržovat se v kondici, tak vstávání brzo ráno byl návyk na kterým musím pracovat, aby se udržel. Během mých 50 let v podnikání jsem se naučil, že když vstávám brzy mohu dosáhnout mnohem více za den a tím i v mém životě.

Spánek je nesmírně důležitý pro rušný život, a já se snažím, aby kdykoliv a kdekoliv kde to jde si zdříml – zvláště když létám. Ale se založením byznysu přichází spoustu povinností a zodpovědnosti a brzké vstávání je jedna z nejdůležitějších věcí, který mně pomůžou zmapovat den a být nad věcí.

Bez ohledu na to, kde zrovna jsem na světě, snažím se pravidelně probouzet kolem páté hodiny ráno. Jsem tak schopen si zacvičit, strávit nějaký čas s rodinou. Což mně pomáhá nastartovat si mysl, než se plně pustím do byznysu.

Autor článku Sathnam Sangera argumentoval tím, že začínat brzy není efektivní pro dobrou komunikaci s ostatníma. Ale zjistil jsem, že v období ticha, než se celý svět vzbudí je skvělý čas na zjištění novinek ve světě a odpovídání na emailu. Tento brzký start mně pomáhá začít každý den efektivně.

Článek též uvádí: Dobře nabroušená mysl potřebuje spát – ale náš mozek může být nastartován i  jinýma způsoby, tak aby byl produktivní například: Tělesné cvičení, čtení, konverzace a pozitivní fokus může naši mysl nastartovat a udržet ji ve střehu.  Vášeň je dalším důležitým aspektem na který je dobré se zaměřit. Vášeň plodí energii a má zásadní význam pro řízení byznysu, který zahrnuje dlouhé hodiny a tvrdé práce.

A co je nejdůležitější, život není generální zkouška, takže bychom měli žít každý den na plno. Myslím že dny, které jsme protáhly dlouhou do noci jsou o mnoho cennější, než dobrý noční spánek.

Být ranní práče není o tom troubit do světa, jak moc tvrdě pracujete. Je to o dělání všeho, co je ve Vaší moci, aby jste dosáhli úspěchu ve Vašem byznysu. Krom toho pokud vstanete o hodinu dřív můžete se těšit na východ slunce.

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...