Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

23
Dub

Prokletí vědění

Teď nedávno jsem četl knížku s názvem „Černá ovce na facebooku“ Vypráví o marketing na této sociální síti a zaujala mě tam jedna myšlenka.

„Jakmile jednou víte již nevíte, jaké to nevědět a je to Vaše prokletí“ V obchodním světě to může znamenat, že nevidíte skvělé příležitosti. Pokud dobře umíte péct koláč může se snadno stát, že začnete žít v názoru, že to umí každý a že na tom vlastně nic těžkého není, na internetu je spousta návodů, tak proč by mně za to někdo chtěl platit.

Proč by Vás někdo zato platil?

Protože to zas tak jasné není, jednou jsem pekl pizzu dle receptu. Měl jsem všechny postupy, ingredience, ale výsledek pizzu vůbec nepřipomínal.

Někdo může ušetřit čas

Když jsem poprvé instaloval wordpress, nebudete mně to věřit, ale strávil jsem nad tím pár hodin. Nevěděl jsem, jak přesně nastavit ty databáze. Když jsem ve 14 letech začínal s html, měsíc jsem si lámal hlavu nad tím, proč se mně nezobrazuje diakritika. Přitom zkušený člověk to vyřeší za pár minut, jedna rada by mně ušetřila velkou práci.

Lidé prokrastinují

Chodí za mnou lidi z IT ať jim ukážu wordpress. Lidé kteří pracují v korporátu v IT oddělení, či programují. Tihle lidé by to zvládli celkem rychle pochopit, ale raději si nato chtějí s někým sednout, než se do toho nutit. Máme k novým věcem zvlášť v internetovém světě rezistenci a nechce se nám do toho, protože zvyk je železná košile. Jakmile si to zaplatí, tak je tam závazek peněz a hlavně téměř žádná prokrastinace.

Já jsem začínal tak, že jsem 60 letou paní učil za peníze, jak si najít písničky na youtube a jak se vytváří složka na počítači.  Internetová generace teď se musí pousmívat, ale ony ty jasné věci, tak jasné nejsou.

 

 

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...