Pravidlo pěti Jacka Canfielda

Jestliže budete každý den chodit k velkému stromu a pětkrát do něj zatnete velmi ostrou sekyrou, přijde chvíle, že bez ohledu na to, jak je strom velký bude poražen“ – Ron Scolastik

Můj oblíbený knižní autor Jack Canfiled známý díky knižní bestseller sérii „Chicken soup for the soul“ které se prodalo ve světě přes sto milíonu výtisků ve své nejnovější publikaci  „The success principles“ uvádí krásné pravidlo, kterým se řídí. Je to velmi jednoduché pravidlo na pochopení.

Pan Jack Cafield každý den udělá pět kroků, který mu dovedou k jednotlivému cíli. Například každý den když začínal s prodejem své první knihy rozesílal svoji knihu pěti slavným lidem, každý den dělal pět rozhovorů, každý den oslovil pět různých MLM společností zda nemají zájem o jeho knihu v jejich kultuře obchodní organizace.

Uvádí pěkný příklad, když každý den člověk napíše například pět stránek knihy, tak to dělá 1825 stránek za rok, po čtyřiceti let 73 000 stránek textu, což je dohromady 243 knih po 300 stránkách.

Ideální pomůckou pro tohle pravidlo, je zavedení nějakého jednoduchého checklistu, či jakékoliv jiné Timemangmentové metody, jak GTD, či ZTD pro lepší sebekontrolu, než se pravidlo zaryje pevně do krve a do každé buňky zvlášť.

admin

Jmenuji se Martin Martinec a věnuji se především wordpressu a vytváření menších internetových ziskových projektů.

Facebook Twitter YouTube