Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

09
Led

Pavel Říha – škola návyků rozhovor

aston_pavel

Pavel Říha je jeden z nejúspěšnějších českých infopodnikatelů. Začínal svým osobním blogem, pokračoval překladem blogu amerického bloggera Leo Babauty a dnes má na svědomí dvě úspěšné milionové kampaně. Právě v tuto chvíli spouští svůj nový projekt Škola návyků o kterým se Pavel zmíní právě i v rozhovoru

Pamatuji si na tvé první video na budguy na tvém osobním blogu v té době se mně to vůbec nelíbilo, dnes je to naprosto jinde. Kde přišel ten zlom, kdy se z toho “obyčejného”  kluka od počítače stal nejúspěšnější info-podnikatel v česku?

Také si na něj pamatuji. A uznávám, že v porovnání s filmem Jak se (ne)stát Pavlem Říhou, který jsem natáčel teď koncem roku, neb s novou Školou návyků, vypadají má první videa dosti úsměvně. Ale právě o tom to je. Začít věci dělat, i když ještě nejsem dokonalý a krok za krokem se zlepšovat. Pokud bych nezačal s natáčením pár let zpátky, jen těžko bych mohl videa dělat na takové úrovni, jak je dělám dnes. Stojí za tím spousty dřiny, experimentování a zlepšování. A hlavně opakovaná a dlouhodobá akce, která dělá zázraky.

 

Vybudoval sis důvěru u lidí, kteří rádi sledují tvojí tvorbu, co je tvá alfa-omega při budování vztahu s lidmi, kteří ti fandí?

Jsem přesvědčen, že velmi důležitá je autenticita a přirozenost. Nebát se a odhalit sám sebe, neschovávat se za anonymní značky, nebo produkty. Ukázat svou zranitelnost, dát najevo, že jste taky člověk a stejně jako jiní, i vy řešíte své problémy. Pak určitě také nebát se dát k dispozici svoje zkušenosti. Řada lidí si své know-how nechává pro sebe, nebo ho nabízí jen v placených produktech. Já se snažím lidem v prvé řadě pomoc. Hodně informací jim nabízím zdarma a učím se vysvětlit jim, proč by mě měli sledovat a co z toho budou mít. Začí nabízet přidanou hodnotu i v případě, že si lidé od vás nechtějí nic koupit, byl v mém podnikání velmi důležitý krok, kterým lidem dávám důvod moji tvorbu sledovat.

 

Momentálně se věnuješ úspěšně info-podnikání u nás v CZ/SK prostřědí. Máš i nějaké zahraniční ambice? Neláká tě dobýt i internet mimo naše území?

České prostředí se určitě nechystám opustit, ale ano, mám ambice vyzkoušet jak funguje i některý zahraniční trh. Zároveň bych rád do Česka kromě Lea Babauty, přivedl i další zajímavé zahraniční autory. V rámci tohoto chystám v roce 2014 jeden nový projekt. Ale o tom se včas dozvíte :-)

pavel_necekej

 

Tyto dny startuješ novou školu návyku, která by měla pomoct lidem vybudovat nové návyky.  Pro koho je určená a proč by do ni lidé měli jít?

Pro koho je Škola návyků určená? Po pravdě úplně pro všechny, kteří chtějí ve svém životě něco změnit. Je jedno, zda chtějí přestat věci odkládat, zvýšit příjem, být produktivnější, začít cvičit, zhubnout, žít přítomností nebo se naučit cizí jazyk… ať jsou naše cíle jakékoliv, k tomu, abychom jich dosáhli, je potřeba vybudovat správné návyky. Naše současné návyky jsou to, co rozhoduje o výsledcích, které budeme mít v budoucnu. A bohužel většina lidí nedokáže své návyky efektivně měnit. Průzkumy dokazují, že 90 % předsevzetí, které si lidi dají, skončí selháním. To číslo je vážně veliké. A důvodem proč tomu tak je, je prostý fakt, že lidé neznají jednoduchou metodu, jak návyk změnit. No a právě tuto unikátní metodu, jak se zbavit zlozvyků a vybudovat nové pozitivní návyky, učím lidi zdarma ve Škole návyků.

Minulý rok si pořádal podobný program, jaké tam byly výsledky z pohledu účastníků a kde je ten momentální největší posun oproti minulému ročníku?

Loňský ročník školy návyků byl pro mě zlomový. Tím tréninkem dosud prošlo víc jak 15 tisíc lidí a řada z nich se se mnou podělila o své příběhy. Vím proto z první ruky o lidech, kterým se díky Škole návyků podařilo přestat věci odkládat, zhubnout desítky kilo, dopsat diplomku, vnést do svého života znovu řád, začít běhat, pravidelně meditovat nebo dříve vstávat. Těch změn je tam opravdu hodně… a v čem se Škola návyků 2014 liší? První změna, která vás udeří do očí, je veliký skok v kvalitě zpracování celého projektu. Školu návyků jsem letos kompletně předělal, inspiroval jsem se ze zpětné vazby loňských účastníků, a dle nadšených reakcí soudím, že je to doopravdy znát. Škola návyků 2014 běží zatím jen několik dní a do tréninku zdarma již vstoupilo přes 5 tisíc účastníků… to je číslo, které předčilo veškerá očekávání a mám obrovskou radost z toho, že tento projekt i letos změní mnoha lidem životy.

Krátké poselství pro lidi, co by chtěli letos své návyky změnit a své předsevzetí splnit?

Jděte do akce! Pochopte, že změna návyků není jen o pevné vůli, ale že je třeba využívat vyváženou metodu. Naučte se základní principy toho, jak návyky fungují, protože bez jejich znalosti je to velmi těžké. Doporučuji si projít Školu návyků a naučit se díky tomu změny, které pro vás byly dříve náročné, proměnit v zábavu a hru.

Podívejte na program Pavla Říhy – Škola návyků 2014

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...