Vítejte na blogu o WordPressu a marketingu

31
Bře

Nápady na podnikání – 4 kroky k novým nápadům

Změnte prostředí

Změnte prostředí

Právě sedím v plaveckém centru, sedím v kavárně a klapám do notebooku, právě zde píšu tento nový článek.

Souvisí to s jednou moji oblíbenou technikou, aneb jak přijít na nové nápady. Přečtěte si mé další tipy, jak aktivovat kreativní část naší mysli.

1) Změna lokálního prostředí

Vyměňte prostředí v kterém se pohybujete. Pokud potřebujete myslet kreativně, je to jedna z nejjedodušších technik. Vybral jsem si novou kavárnu v které jsem v životě nebyl, mám pohled na vodu. Ohromně příjemné prostředí. Pokuď Vás nepopadne můza sama od sebe, vemte  tužku a papír a běžte ji naproti.

2) Vycestujte

Pokročilejší technika, ale ještě lepší. Vycestujte buď za město a nebo úplně mimo hranice Vídeň, Mallorca, Anglie, cokoliv! Uvidíte nespočet příležitostí a budete si říkat, jak to že to v CZ/ mém městě není? Já jsem svůj e-book sice nenapsal v zahraničí, ale po podnicích mimo město. Šlo to samo od sebe.

3) Běžte do nového prostředí lidí

Kurzy, mastermind skupiny, či prosttředí jako fittnes, šachový kroužek, kultura Vaší místní čajovny. Vyhledejte nový prostředí lidí a zapojte se do komunity. Nemusíte se snažit aktivně o nápady, budou Vás napadat sami.

4) Tužka a papír

Dle mého nejnáročnější cvičení i když se to nemusí zdát. Vemte tužku a papír, položte si otázku, „Jaký udělat nový nápad?“ Či „Jaký je můj dreamjob“ a začnetě psát všechny slova, která Vás napadnou a pak z toho zkuste vytvořit jeden celý nápad.

Příklad

Mallorca, pláž, drinky – začínám přemýšlet, jak bych to mohl dát do celistvého nápadu.
Plážový bar s nealko a alko drinky na Mallorce

Tohle je čtveřice tipů, jak vymyslet nové nápady ať na podnikání, či jakékoliv další projekty, které můžete kdykoliv použít.

Napište komentář

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Jméno
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...